המשטרה החלה מיום שישי 25/8/2023 במאמצים לאיתור שתי ילדות אמריקניות.

האחיות שרה גולדשמיט בת ה-12 וליבה גולדשמיט בת ה-8, שהגיעו בימים האחרונים לחופשה בארץ עם אמן, ומיום שני נותק איתן הקשר.

אביהן, עופר, חושש שנחטפו על ידי האם.

הוריהן של שרה וליבה גרושים, ישראלים לשעבר המתגוררים שנים בארה”ב. עופר הוא אזרח אמריקני, המגדל את הבנות בביתו.

האם, אזרחית ישראלית שבית המשפט בפנסילבניה אישר לה לצאת לחופשה עם השתיים בארץ, אך תחת תנאים מיוחדים.

בפסק דין מפורט, הורה בית המשפט כי על הבנות להיות בקשר יומיומי עם אביהן, ושלאחר 10 ימי חופשה, הוא יגיע לישראל והן יעברו לרשותו.

מקום וזמן העברת הבנות נקבע ב-17:00, בתחנת הרכבת האוניברסיטה בתל אביב. עופר הגיע למקום כפי שנקבע. הוא המתין לאם שתבוא עם בנותיהם שרה וליבה – אך השלוש מעולם לא הגיעו.

נמסר כי האב החל לחשוד עת ביתו שרה בת ה-12 כתבה לו שהיא שומעת את אימן אומרת שאינה מתכוונת להחזיר אותן אליו, ושבכוונתה לקנות פאה ולחטוף אותן.

שעות לאחר ההתכתבות, הגיעו שוטרים לבית סבתן של הילדות, אמה של טלי, כדי לדרוש בשלומן. לאחר הביקור, שבמהלכו דיברו השוטרים עם האם, מיקומן אבד והקשר הטלפוני עימן נותק. לפי גורם במשטרה, הסבתא, תושבת גדרה, טענה כי גם היא אינה יודעת היכן הן נמצאות.

“אנחנו בשיאה של פרשה עצובה בה האם מחזיקה בבנות הקטינות בניגוד לדין, וחוששים לחייהן של הבנות, בשל הנסיבות, אופי ההתפתחות, ניתוק הטלפונים, ההודעות מהבת והרקע בעבר”, טענו עורכי דינו של עופר. “האם ניתקה קשר טלפוני, ולמעשה נעלמה יחד עם הבנות בימים האחרונים. היא לא מאפשרת לקטינות ליצור קשר עם האב – בניגוד להחלטת בית המשפט. השעות האחרונות לא פשוטות עבור האב ובני המשפחה, שדואגים מאוד לשלומן של הבנות”.

“הוצאנו צו מניעה של הבנות מהארץ, יש החלטה מאתמול מבית המשפט האמריקאי שככל והאם לא מחזירה היום את הבנות, זו תהיה הפרה של פסק הדין.

המשטרה בתמונה גם השגרירות בתמונה, אך אנו בקושי שומעים מהם. אנו שבים ודורשים להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה, לאיתור הקטינות והשבתן בשלום לאביהן וזאת בהתאם להחלטות השיפוטיות שהוצגו לה”.

בעקבות הוראת בית המשפט בטבריה, הם החלו לנקוט בכל הפעולות לאיתור נעדרים, גם בטרם השתיים הוכרזו ככאלה באופן רשמי. בתוך כך, מי שראה את הבנות מאז יום שני, או שיש בידיו פרטים העשויים לסייע באיתורן, מתבקש לפנות לתחנת המשטרה הקרובה, או להתקשר למוקד 100.

אבות למען צדק

 

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה