כשגבר מקיים יחסי מין עם אישה ללא הסכמתה, זה אונס.  אבל מה אם אישה גורמת לגבר לקיים איתה יחסי מין, ללא הסכמתו?

זה לא אונס על פי החוק בישראל, אבל לדעתנו זה צריך להיות מוגדר כאונס של הגבר. חוק העונשין בישראל לא מכיר באונס גברים בידי נשים.

קיימים שלושה מיתוסים עיקריים שבגינם התופעה ניראת לכם לא סבירה:

הראשון: המחשבה שחדירה כפויה אינה אפשרית בגלל שגברים חזקים פיזית מנשים – במרבית המקרים אכן הגבר הוא החזק יותר פיזית ועדיין ישנן נשים חזקות יותר פיזית מגברים, כמו כן בעת שימוש באלכוהול או סמים הגבר מאבד את היתרון הפיזי.

השני: שגברים רואים את כל הזדמנות מינית עם נשים כחיובית – סטראוטיפ שאינו עומד במבחן המציאות, גבר אינו בובת מין אלא אדם עם רגשות ותחושות.

השלישי: אם לגברים יש זקפה הם חייבים לרצות יחסי מין. – זקפה היא תגובה פיזיולוגית לגירוי בלבד, לגברים יכולה להיות זקפה גם במצבי פחד, כעס, חרדה גדולה ועוד.

לרובכם זה ישמע מוזר,  לא אמין, לא אפשרי אפילו. אבל הפרסום הזה מבוסס על מחקרים שבוצעו במדינות שונות בעולם בנושא חדירה כפויה.

לפניכם אחד המחקרים שנעשו בעולם: מחקר של ה-cdc בארצות הברית חושף את האמת, נשים אונסות גברים: 1 מתוך 14 גברים חווה אונס.

נחזור מהמחקרים בעולם לישראל, בשנת 2009 נחשפו אירועי אלימות מינית של נשים נגד קטינים והתברר שאישה הכופה על זכר קטין או בגיר חדירה כפויה אין בחוק מענים.

על כן בשנת 2009, הונח על שולחן הכנסת תיקון לחוק עלה על רקע חשיפת תופעת אלימות מינית של נשים כלפי קטינים והעדר מענים במסגרת החוק.

להצעת החוק: תיקון מס’ 106 – אינוס על ידי אישה, כמובן שהתיקון לחוק לא עבר לאור התנגדות ארגוני הנשים.

משנת 2009 דבר לא השתנה – עדיין החוק בישראל אינו מכיר בחדירה כפויה כמעשה אונס של גבר בידי אישה.

דוברות אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה