השופט ארז שני בפסק דין מיום 27/10/22 תלה”מ 65187-01-22 קובע כי שירותי הרווחה יוצרים ניכור הורי.

” גיליתי תופעה חדשה – שירותי הרווחה יוצרים את המצב הזה, בשל התנהלותם.”

השופט ארז שני: תלה”מ 65187-01-22

זאת ועוד, השופט מאשר את שידענו, ארגוני הנשים פועלות נגדו רק בשל נסיונו למנוע התעללות נפשית בילדים באמצעות ניכור הורי שמבצעות אימהות.

לא הופתענו, למעשה מבקר המדינה בדוח משנת 2019, התריע בפני כשלון והכחשת התופעה של משרד הרווחה אשר אינם פועלים לטובת הילד, שלומו ורווחתו (קישור: דוח מבקר המדינה שעסק בטיפול המדינה במשפחות בהליכי גירושין ופירוד // 1397 ופורסם ביום 6/5/2019.

סכסוך הורי על רקע גירושין או פירוד עלול לגרום לילדים לתופעות קשות כמו דיכאון, חרדה, תחושת נטישה, הערכה עצמית נמוכה ומסוגלות חברתית ולימודית נמוכות יותר.סכסוך גירושין בעצימות גבוהה אף עלול לגרום במקרים קיצוניים למצב של כישלון קשר שבו הילדים פוסקים מלראות את אחד ההורים.המבקר מתייחס בהרחבה להעדר מדיניות מקצועית לתופעת “ניכור הורי” ומציין, כי על אף חומרת מקרים אלו ושכיחותם ההולכת וגדלה, לא גיבש משרד הרווחה הנחיות ונהלי עבודה בסוגיות של ניתוק קשר וניכור הורי.ומותח ביקורת, על זמני המתנה בלתי סבירים לתסקירים, העדר הנחיות מקצועיות ונהלי עבודה בנושא ניתוק קשר בין ילדים להוריהם, העדר הכשרה מתאימה, כאשר ההכשרה הקיימת מוטה מגדרית, מרכזי קשר מתפקדים למעשה כמרכזי ענישה לאבות, העדר מענים ייעודיים לילדים, כשלים אלה, מובילים לעליה דרמטית במספר הילדים הסובלים מניכור כלפי אביהם [מבקר המדינה].

קישור לדוח מבקר המדינה.

הכוח הנתון בידי שירותי הרווחה ביכולת לפגיעה בזכויות הפרט והמשפחה כיום הוא בלתי מוגבל ומתאים למשטרים של העולם השלישי ויש הגבילו ולאפשר לפרט ולמשפחה לקבל את הזכות להליך נאות לרבות זכויות דיוניות בסיסיות הקיימות כיום לפרט ולמשפחה בדין הישראלי בשאר תחומי המשפט.

משרד הרווחה מתכחש ומסרב להכיר בתופעת הניכור ההורי, נשמע לכם מוזר ולא סביר אולם נחשפנו להתכתבות פנימית בין מנהלת בכירה בשירותי הרווחה אשר מנחה את העובדות הסוציאליות שלא לעשות שימוש בביטוי ניכור הורי – על פניו נראה שהדרג שאמור להיות מקצועי עסוק בקידום אג’נדה שמהותה הכחשה!

אין יותר דרך להכחיש, ניכור ההורי הינו תופעה הקיימת שנים רבות ממנה התעלמו שירותי הרווחה שנים רבות .

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

8 thoughts on “השופט ארז שני: משרד הרווחה באמצעות עובדות סוציאליות יוצרות ניכור הורי.”
  1. יש לחזק שופטים אמיצים כמו ארז שני שלא חוששים לפעול נגד עוולות. דוריס מור- עו״ד

  2. תפסיקו כבר לשתף פעולה עם מדינת פמיניסטאן, תתחילו להיות כמו נטורי קרתא ולחזור בתשובה. המדינה הזו היא גטו פמינאצי להשמדת העם היהודי

השאר תגובה