אבא הורחק בעלילת שווא לחמש שנים מילדיואבא הורחק בעלילת שווא לחמש שנים מילדיו

5 שנות עוול נגד אבא וילדיו בבית הדין הרבני באשדוד.

הרכב הדיינים: מיכאל צדוק – אב”ד, הרב אריאל שוייצר, הרב עידו שחר.

הכיצד תלונת שווא שהוכחה כעלילה נבזית ועדיין מונעים מאב קשר עם ילדיו בחסות בית הדין הרבני במשך 5 שנים?

שמי ט’ אני פעיל באירגונים מלוכדים למען הילדים ועמותת אבות למען צדק, אשתף אתכם בחוויה שאדם סביר יתקשה להאמין שמתקיימת בישראל המתהדרת בזכויות אדם.

לא הכרתי אותו, פגשתי אותו לראשונה במכולת שכונתית וצדה את אוזני הדברים שהאיש מספר לבן שיחו, ניגשתי אליו והתעניינתי ואז נתוועדתי לעוד סיפור מצמרר.

היום אני יודע שמדובר בתופעה המתרחבת לממדים מפלצתיים, בה נשים בסיוע עורכי דין טווים עלילה על הגבר על מנת להשיג יתרונות בהליכים המשפטיים לעיתים גם מתוך תחושת עלבון המובילה נשים לנקום בגרוש ובילדיה, מספיקה אמירה של אישה על מנת להחריב משפחה שלמה.

אז כן זה הסיפור,האבא המדובר הוא אבא מקסים לילדיו, אבל הילדים שלו בהקפאה! זכותו להורות בהקפאה, זכותם של הילדים להורים בהקפאה!.

האבא הזה ליבו נקרע מגעגועים לילדיו. רק לאחרונה הסתיימו 5 שנים בהם נמנע מהאב קשר בסיסי לאחר שהתברר כי חמש שנות הרחקה מילדיו נבעו מעלילת שווא זדונית – כמובן שלא נפתח תיק פלילי נגד האישה בגין תלונת שווא.

וכעת לאחר שכבר ניתנה החלטה בבית הדין הרבני החלטה על חידוש הקשר בין האב לילדיו, שוב הוגשה תלונת שווא זדונית נגדו – שוב בית הדין החליט לנתק בין האב לילדיו!

מעיון בפרטי התיק, נחשפת התרשלנות מתמשכת של הרכב הדיינים, רק בקשה לפסילת הרכב הדיינים מניהול התיק אילץ אותם ככל הנראה לנסות להציג מראית עין של צדק.

למען הסר ספק: בבדיקות על ידי מכון מקצועי האב יצא ללא רבב, וחקירת המשטרה העלתה שהאימא שתלה מילים בפי הילדים כדי שימציאו עלילה.

הדיינים בהחלטה מנומקת מודים שכבר מתחילה בנסיבות התיק הוא לא הייתה כל הצדקה להרחיק את האב מילדיו, וכי ההחלטות למנוע מפגש עם הילדים ולאפשרם רק במרכזי קשר למשך שעה עם פיקוח ניתנו בקלות יתירה, ונועדו כדי להרגיע את האישה.

הכיצד, בית הדין הרבני לוקח לעצמו 5 שנים לברר תלונה שהוא פרק זמן ארוך ועצום לכל הדעות, ומה עם טובת הילדים?

לשיטת ביה”ד הרבני באשדוד כולם אשמים, למעט ביה”ד הרבני עצמו, האישה שסחבה את ההליכים, ואפילו האיש שנגדו הוגשה התלונה, לשיטת בית הדין הרבני הם אמנם בעלי הסמכות – אבל ממש לא האחראים לתוצאות של המחדל הקולוסאלי.

תלונה שהוגשה נגד הדיינים לנציב התלונות על השופטים אורי שוהם נמצאה מוצדקת ברובה:

מתגובת הדיינים עולה תמונה עגומה של התנהלות לא תקינה של בית הדין הרבני באשדוד. לא ניתן להשלים עם מצב בו במשך כחודשיים ימים בית הדין אינו מכריע בבקשה פשוטה של חלוקת זמני שהות בראש השנה. הבקשה הוגשה ביום 22.7.28 ורק לאחר כשלושה
חודשים ביום 22.10.18 ,נזכר בית הדין לבחון לראשונה את בקשות המתלונן.
העובדה שבית הדין או בית המשפט יוצאים לפגרת הקיץ אין משמעה הפסקת העבודה
השוטפת. כידוע הוא, כי גם במהלך הפגרה, שופטים ודיינים שוהים בבתי משפט או בבתי הדין
ונותנים, במקרים המתאימים, החלטות בבקשות שהוגשו ערב הפגרה ובמהלכה.
אין בעובדה שבתיק שבכותרת לא מונה יו”ר הרכב, כדי להצדיק את התנהלות יתר חברי ההרכב, אשר לא טרחו במשך כחודשיים ימים לבדוק האם הוגשה בקשה בתיק, והתעלמו גם מבקשת המתלונן מיום 22.9.5 למתן החלטה, כאשר הוא שב והסב את תשומת ליבם שטרם ניתנה
החלטה בבקשתו. וכך נוצר מצב בו רק לאחר חלוף כל חגי תשרי, מצא בית הדין לבחון לראשונה
את בקשות המתלונן לשהות עם ילדיו בראש השנה.
לאחר עיון בחומר שלפנינו הגענו לידי מסקנה כי התלונה על אב”ד הרב מיכאל צדוק אשר עבר ביום 22.7.20 לכהן בבית הדין הרבני בירושלים דינה להידחות, ואילו התלונה על כב’ הדיינים הרב עידו שחר והרב אלימלך וסרמן, נמצאה מוצדקת.

קיטוע מהחלטת נציבות תלונות הציבור על השופטים

טוב אז מה עכשיו? כעת הוגשה שוב אותה תלונה על ידי האם, ושוב באופן אוטומטי הוקפאו הסדרי השהות ללא הגבלת זמן, ואגב בניגוד גמור להמלצת העובדת הסוציאלית לחוק נוער שביקשה להגביל את משך הזמן ולדרוש לזרז את החקירה.

מסתבר שהאב וילדיו לא סבלו מספיק חמש שנים וכעת חזרנו אחורה בזמן ומבחינת הדיינים לא הוסקו מסקנות, תלונה נבזית, שוב ביה’’ד מקפיא אוטומטית את זמני השהות עם הילדים ללא הגבלת זמן.

תיק החקירה, שוכב במשטרה ובפרקליטות ומעלה אבק עד שיתפנה אליו מאן דהו ויאות ליתן בו החלטה.

ועד אז? בנתיים הילדים גדלים ללא אבא ובאווירה מסיתה נגדו הזוכה כמובן לשתיקה מוחלטת מצד ביה”ד. אז תשאלו האם אפשר לתקן את הנזק? מסתבר שממש לא! בטח אם ביה”ד מסרב לערב מטפלים מומחים לניכור הורי.

אם אתם חושבים שמדובר במקרה יחיד ונדיר שלא מתרחש כל יום, המציאות שונה, לצערינו מעשים נפשעים אלה מתרחשים דבר של יום ביומו – אלפי מקרים בשנה בבתי הדין הרבניים וגם בבתי המשפט למשפחה.

אז כן חייבים לומר את האמת בבתי הדין הרבניים מאחורי הדלתיים הסגורות נעשים לגברים מעשי עוולה איומים ונוראים ונשללים מהם במקרים רבים כל זכויותיהם כספם רכושם וקורת הגג והכי הורס את הנפש הניתוק מילדיהם.

הסיבה היא אחת: המערכת מאתרגת נשים אלימות, בחסות התקשורת ותפיסת עולם פמיניסטית בחסות אירגוני הנשים.

בשפה פשוטה – הדיינים פוחדים מהפמיניסטיות.

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה