“הבת שלי צריכה לעבור ניתוח קשה מאוד… הניתוח הזה דחוף וחשוב ביותר היא בקושי מתפקדת וקשה לה מאוד”

הפרקליטות הגישה לבית המשפט השלום בירושלים כתב אישום נגד רחל גריידי (52), תושבת מעלה אפרים, וזאת לאחר שקיבלה במרמה סכומי כסף שונים מהורים ומכרים אחרים.

על פי כתב האישום הנאשמת ניצלה את תפקידה כמורה בבית הספר “קיבוץ גלויות” בפתח תקווה ורקמה “תרגילי עוקץ” על מנת לקבל במרמה סכומי כסף שונים מהורי תלמידיה.

באחד המקרים, זייפה גריידי מסמך רפואי שבו נרשם בכזב כי בתה עברה ניתוח בתאילנד וכי היא זקוקה לטיפול רפואי וניתוח נוסף בישראל.

לאישה רחל גריידי שעשתה תרגיל עוקץ בבית הספר בפתח תקווה, מיוחסים ביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות וניסיון לקבלת דבר במרמה.

במעשיה המתוארים בכתב האישום, קיבלה רחל גריידי וניסתה לקבל דבר במרמה – והכל בנסיבות מחמירות”.

“הנסיבות המחמירות נובעות מריבוי מעשי המרמה, מהתכנון והתחכום, ומניצול תפקידה ומעמדה כמורה המחנכת של ל'”.

האישומים בהרחבה מכתב האישום:
בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, עבדה הנאשמת כמורה בבית הספר “קיבוץ גלויות” בעיר. הנאשמת ניצלה את תפקידה זה, על מנת לקבל במרמה סכומי כסף שונים מהורי תלמידיה, כמו גם ממכרים אחרים באמצעות “תרגילי עוקץ” שרקמה.

העובדות: 1 .ר’, ילידת 1996 הינה בתה של הנאשמת בחודש אוקטובר 2018 חזרה ר’ מטיול במזרח הרחוק, במהלכו חלתה ועברה הליך רפואי עקב חור במעי, שכלל אשפוז, אך לא כלל ניתוח.זמן מה לאחר חזרתה של ר’ לארץ, בחודש מאי 2020 או בסמוך לכך, גמלה בליבה של הנאשמת החלטה לבצע “תרגיל עוקץ” באמצעותו תגייס במרמה סכומי כסף, תוך הצגת מצג שווא לפיו ר’ זקוקה לניתוח חירום יקר ערך, והיא נאלצת לגייס כספים למימונו.

על המעשים האלה היא מואשמת בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות (3 עבירות) ובניסיון לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות (2 עבירות)”.

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה