צוואה לא עוזרת בפרק ב

קראתם נכון!!.

בשנת 2008 הצליחו ארגוני הנשים בכנסת, להכניס מילה אחת בתיקון לחוק יחסי ממון, משמעות התיקון, דרמטית לתפיסה המקובלת בענייני ירושה.

התגרשתם, התחתנתם או הנכם ידועים בציבור, במסגרת מה שקרוי פרק ב, והחלטתם להכין צוואה, במסגרת הצוואה הורשתם לילדיכם מפרק א' את כל הנכסים או חלקם, כפי שרציתם בחייכם!

אם אשתך בפרק ב, מחליטה לאחר מותך, שתוכן הצוואה לא מתאים לה – היא יכולה לבטל אותה באמצעות חוק יחסי ממון ולדרוש ביצוע איזון משאבים כאילו הנך בין החיים!

עד כאן חלק א, מה קורה אם גם אלמנתך מתה? אז כעת גם הילדים שלה שאינם בהכרח ילדיך יכולים לדרוש את "חלקם" במסגרת איזון המשאבים!

תקראו את סעיף 5 בחוק יחסי ממון – הקובע שניתן לבצע "איזון משאבים"- חלוקת הרכוש לאור פקיעת הנישואין – מות בעלה.

אם יש לך צוואה,ללא "הסכם ממון" מתאים, ואתה בפרק ב, והחלטת להוריש את נכסיך לילדיך מפרק א ! תשכח מזה, תמות ואלמנתך תעשה כרצונה. 

התובנה היא הסכם ממון בשילוב צוואה.

אחרת למעשה הצוואה חסרת תוקף!

2 מחשבות על “צוואה לא עוזרת בפרק ב”

  1. לפי דעתי לחוק כזה אין זכות . זה לא חוק זה ונדליזם. גבר שהיה במערכת עם אישה ראשונה וצבר זכויות כספיות בכול מני מקומות עם אישתו הראשונה שדעגה לעשות הכול כדי לדעוג לעתידה ילדיהם וגם הכניסה לא מאת ממשעבים האישיים שלה. כמו הוצאת פיצויים בזמן פיטורים במהלך חייהם.. לא ראוי ולא מוסרי שמגיעה אישה אחרת ומבקשת לקחת מימה תשלא שייך לה מכול הסתכלות בריאה.

    1. מסכים. הבעיה הגדולה בתיקון לחוק הזה שלמעשה הוא מבטל לחלוטין את ענין הירושה! דרך אגב זה עובד לשני הצדדים, אם האישה נפטרה ראשונה (נדיר) .

השאר תגובה