22/2/2022, הקשר של האב עם הילדים לא יצומצם: טענת האם שפגע מינית בבתם נדחתה, הדיינים התרשמו שעלו סתירות בגרסאות האם וקבעו שאין כל חשש לפגיעה מינית ולכן אין למנוע מהאב להיפגש עם הבת.

בית הדין הרבני בירושלים דחה לאחרונה טענה של אם לפגיעה מינית של האב בבתם המשותפת וקבע שאין למנוע את הקשר בין האב לבתו. נקבע שטענות האם בפני המשטרה, הרופאים שבדקו את הבת, ובבקשתה לצווי הגנה נגד האב – סותרות, וגרסתה לא אמינה. הדיינים קבעו שאין לצמצם את מפגשים בין האב לילדים, ושהוא יוכל להיפגש עימם ללא פיקוח רשמי.

הצדדים הם בני זוג לשעבר, להם ילדים משותפים. האם טענה לפגיעה מינית של האב כלפי ביתם בת ה-11. לטענתה הבת חזרה מספר פעמים מהאב כשהיא עצבנית ועם התפרצויות זעם ולאחר שערכה עמה בירור, הבת סיפרה שהאב שכב עליה עם בגדים ונגע בה כשהיה שיכור.

עוד היא טענה שהבת סיפרה למכרה שלהן על המקרה, ואותה אישה שכנעה אותה להגיש תלונה במשטרה. האם גם ביקשה צווי הרחקה נגד האב ופנתה עם הבת לבירור רפואי לנפגעות אלימות מינית. לטענתה, לא מדובר באירוע בודד אלא בכמה מקרים של התנהגות מינית אסורה של האב כלפי הבת ו"הנושא אמור להגיע לפרקליטות בימים הקרובים".

האב מצידו הכחיש את הטענות. לדבריו מדובר תלונות סרק שנסגרו ולראיה, אין ממצאים רפואיים שמוכיחים פגיעה מינית. לטענתו האם מנסה להסית את הילדים נגדו ובית הדין התרשם בעבר לניכור הורי. עוד טען שהגורמים המקצועיים דווקא התרשמו שהקשר בינו לילדים טוב והם מתרגשים לפגוש אותו. לטענתו האם נכנסה עם הילדים לקהילה של הרב ברלנד למרות התנגדותו הנחרצת. הוא ביקש להסיר את הפיקוח עליו ולהרחיב את המשמורת.

הדיינים התרשמו שעלו סתירות בגרסאות האם וקבעו שאין כל חשש לפגיעה מינית ולכן אין למנוע מהאב להיפגש עם הבת

בנוסף, הדיינים קבעו שמדו"חות של גורמי הפיקוח המקצועיים עולה התרשמות חיובית שלהם מהיחסים בין האב לילדים ולבת בפרט ושהילדים נהנים מהקשר איתו ושאין כל חשד לפגיעה מינית בבת.

הדיינים סיכמו שלאחר דיון יסודי הם הגיעו למסקנה שהאב לא פגע מינית בבתו ולכן גם אין תועלת בצמצום הקשר בין האב לילדים. נקבע שהאב ימשיך להיפגש עם הילדים ללא צורך בפיקוח של גורמים רשמיים

למעשה מדובר לכל הפחות בתלונת שווא בגין עבירת מין.אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

עמותת אבות למען צדק

השאר תגובה

דילוג לתוכן