הרשת מלאה בכתבות המביעות חמלה כלפי האמא מאזור הקריות אשר הרגה את התינוק והתאבדה, מבקשים מהציבור אמפטיה למצוקת האם, להבין שקיימת תופעה של דכאון לאחר הלידה אבל הן לא רוצחות.

פיליסייד [Filicide] הוא פשע בלתי נתפס: הורה שהורג את אחד או יותר מילדיו, אומנם אירוע כזה תופס כותרות כאשר הוא מתפרסם, כמו לפני שבוע בקרית אליעזר, אולם במרבית המקרים לא מפרסמים ולא מגיעים לתקשורת.

האבא א’ חזר הביתה ממשמרת לילה לביתו בקרית אליעזר מהעבודה, ומצא את אשתו מ’ והתינוק ב’ ללא רוח חיים, האבא א’ אמור היה לחגוג לבנו יום הולדת שנה ולא זכה לכך, ועולמו חרב עליו.

יש לכם המון חמלה למי שעשתה מעשה בלתי נסלח ואנחנו שואלים, תגידו, חשבתם לרגע מה קורה עם האבא והבעל אשר ביום אחד איבד את בנו ואישתו שאהב שנטלה את חיי בנו והתאבדה – מה עם האבא?

מספרים לכם ברשתות ובערוצי התקשורת כי נשים לא רוצחות תינוקות וילדים, במציאות קיימת תופעה מוכחשת ומושתקת הקרויה פיליסייד (רצח ילדים בידי הוריהם).

המציאות היא שרציחות בטענה של דכאון אחר לידה מתרחשות ורצח בעילות נוספות קיימת.

ראו לדוגמה את דו”ח וינטר: במהלך 6 שנים , שנת 2004 ועד 2010 היו 36 מקרי פיליסייד, בגילאי 0 עד 4 ונרצחו על-ידי אחד ההורים או שניהם – בממוצע 6 רציחות לשנה.

ןלראשונה בישראל בשנת 2018 פרסם ניצב משנה בדימוס אבי דבידוביץ’ מחקר עומק וחשף את תופעת רצח התינוקות וולדות, אומתו 158 מקרים בהם האמא רצחה את הילד ובנוסף 94% מרצח הוולדות בוצע בידי אימהות.

ועוד נתון כפי שעולה מהמחקר של אבי דבידוביץ’ , ומסביר מדוע אין מידע סטטיסטי אודות רצח ילדים – רק ב- 16% ממקרי הרצח הוגש כתב אישום שאר התיקים פשוט נסגרו בעילות שונות.

למחקר המלא של אבי דבידוביץ’ – לחץ כאן.

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה