במגזין ישראל היום פורסם מאמר אודות הגברים המוכים אשר חושפים כי תופעת אישה אלימה אינה נדירה כלל, וכפי שאמר אחד המרואיינים לכתבה, “אם הייתי עושה לה מה שהיא עשתה לי הייתי במאסר על נסיון רצח“.

סטירות ברחוב, מכות מערוך בבית, יידוי חפצים, השפלות, איומי הרחקה מהילדים והשתלטות על הטלפון. מדי שנה חווים גברים רבים בישראל אלימות קשה מצד בנות זוגן, אך חשים שמערכות הטיפול ואכיפת החוק לא מספקות מענה למצוקתם. מסך התלונות שהגישו השנה גברים קורבנות אלימות במשפחה למשטרה, רק 15 אחוזים הגיעו לכתב אישום נגד האישה האלימה, “לגבר המוכה אין כתובת”, הם חושפים בריאיון מיוחד בישראל היום.

מחקרים רבים מוכיחים חד משמעית, כי קיימת סימטריה באלימות בין בני זוג, בין הראשונים שהוכיח זאת היה פרופ’ מורי שטראוס, מאוניברסיטת ניו המפשיר, כך גם פרופ’ זאב ויינשטוק מאוניברסיטת חיפה ועוד רבים נוספים כגון, פרופ’ שרה בן דוד זוכת פרס האגודה העולמית לויקטימולוגיה, כך גם ד”ר ועו”ד ברק אריאל, ניר רוזמן מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית.

משטרת ישראל גברים מוכים.
משטרת ישראל גברים מוכים.

המחקרים מראים באופן מובהק כי אלימות במשפחה בין בני זוג מאופיינת בסימטריה והדדיות, התמונה לפיה קיימות רק או בעיקר נשים מוכות וגברים מכים היא עוות של המציאות, הצגת נשים כקורבן באופן שיטתי ומתמשך בכל הפרסומים כאשר ידוע שאלימות במשפחה הינה סימטרית בין בני זוג על פי כל מחקר אובייקטיבי בינלאומי ולכל הפחות כשליש מהנפגעים באלימות במשפחה הינם גברים על פי שנתון משטרת ישראל.

מדובר בהכפשת המין הגברי, שימוש ציני בנשים והצגתן כקורבן נלעג. חשיפה מלאה של התופעה, ניתן למצוא במאמר שפורסם בערוץ 7 של הכתבת מירב דבורקין כהנוב.

בישראל הפמיניסטית ישנן רק נשים כקורבן וגברים אלימים זאת בניגוד למחקרים המוכיחים אחרת.

הפרסומים שלא היו מביישים מישטרים אפלים, מייצרים אוירה ציבורית אשר פוגעת קשות בנפשם הצעירה של ילדינו הקטינים, אשר הבוגרים בניהם כבר מסרבים ליצור כל קשר זוגי ולהקים משפחה בישראל, שכן בנות ישראל חוששות מהאלימים אנסים והרוצחים.

מדובר בהבניית דמות סטראוטיפית של האישה הנאלצת לספוג אלימות מדומיינת ומוקצנת, מציירים בין באופן ישיר ובין בתת המודע את הגבר כאלים בזוי ומסוכן לנשים ולילדיו.

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה