עמותת ‘אבות למען צדק’ רואה בחומרה רבה ודוחה בשאט נפש, את הניסיון הנלוז של הוועדה לקידום מעמד האישה ובראשה ח”כ עודד פורר, לנצל את מעמדה החוקי במטרה להשפיע על מרחב שיקול הדעת של הפרקליטות ומערכת המשפט.

בימים אלה מתנהל בבית המשפט הליך דיוני לענין הפגיעה החמורה בשירה איסיקוב. עם כל הצער והאמפטיה לאירוע החמור – הכיצד יתנהל ויינתן צדק לנפגעת העבירה ולנאשם כאשר חדשות לבקרים, מתנהל קמפיין תקשורתי וכעת הצטרפה הוועדה לקידום מעמד האישה.

יושב ראש הוועדה לקידום מעמד האישה זימן דיון ליום 01/02/2021 שכותרתו: מדיניות הפרקליטות בהסדרי טיעון בעבירות אלימות במשפחה – לכולם ברור שמטרת הדיון להשפיע על החלטות הפרקליטות

בחודש שעבר קידם עודד פורר בהליך בזק, תיקון לחוק האפוטרופסות. תיקון אשר שולל מגברים בלבד, ועל סמך חשד בלבד, את מעמד האפוטרופוס על ילדיהם, לא כתוצר של מחקר מבוסס אלא כחלק מהמאבק המשפטי נגד נאשם.

הוועדה בראשות חבר הכנסת עודד פורר, שכחה שקיימת הפרדת רשויות והתערבה מספר פעמים באופן בוטה וחסר תקדים בהליך משפטי, בעקבות המעשה החמור, שלחה העמותה מכתב דרישה ליועץ המשפטי של הכנסת להורות על ביטול הדיון הצפוי.

זאת ועוד, מצופה מנשיאת בית המשפט העליון ומנהל בתי המשפט, להתריע בפני כתבות העוסקות בהליך משפטי התלוי ועומד ובמיוחד ונגד התערבות בוטה של הוועדה לקידום מעמד האישה בסמכויות בית המשפט והפרקליטות.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה