באורח פלא המתלוננת הופכת מנחקרת תחת אזהרה, אשר לא חפצה להגיש תלונה נגד הנאשם, למתלוננת בגין מספר אירועי אלימות.

בית משפט השלום בכפר סבא זיכה את תושב העיר מכל ארבעת האישומים שיוחסו לו, לאחר שמצא את גרסאותיהן של המתלוננת, אמה ואחותה פגומות ולוקות בחסר.

גבר מכפר סבא, אשר הואשם בשנת 2019 במספר עבירות תקיפה ואיומים לאחר שבת זוגו לשעבר התלוננה נגדו במשטרה כי איים עליה ואף תקף אותה פיזית במספר מקרים, בנוכחות בתם הפעוטה.

כנגד הנאשם, יליד 1982, הוגש כתב אישום המייחס לו 2 עבירות של איומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין, התשל”ז-1977; ו-3 עבירות של תקיפה סתם (בן זוג) לפי סעיף 382(ב) לחוק העונשין.

התביעה נשענה רובה ככולה, על עדותן של שלוש עדות מרכזיות – המתלוננת, אמה ואחותה א’ ש’ אשר מסרו הודעות במשטרה, אולם משהגיעו למתן עדות בבית המשפט סירבו במפגיע להעיד מעל דוכן העדים ולהשיב על שאלות בחקירה ראשית ונגדית, ובכלל זה אף לשאלות שהופנו אליהן מטעם בית המשפט.

גם המתלוננת, אשר הודתה שחתמה על הודעותיה במשטרה, סירבה להעיד מעל דוכן העדים לטענתה כיום היא והנאשם מצויים בקשר טוב, הוא אבא טוב, והם מגדלים את הפעוטה ביחד במסגרת הסדרי ראייה ועוזרים אחד לשני, והגם שאינם בני זוג, היא לא רוצה להרוס את יחסיהם הטובים.

בנסיבות אלה הוכרזו שלוש העדות כעדות עוינות.

עדויות השוטרים; מחדלי חקירה: מעדותם של השוטרים, עולה שהגיעו פעמיים לביתו של הנאשם, לאחר שהנאשם הזעיק משטרה בטענה שהמתלוננת מאיימת עליו עם סכין בחצר ביתו; ובשעה 21:00 בהוראת קצין תורן על מנת לעכב את הנאשם לחקירה בנוגע לתקיפה ואיומים על המתלוננת.

החוקר תורן שחקר את הנאשם והמתלוננת, אינו יודע לומר מדוע לא בוצע חיפוש אחר הסכין באמצעותה איימה האישה על האיש בזירת האירוע, על המתלוננת או ברכבה, וכיצד זה למרות שלטענת הנאשם והמתלוננת יש מצלמות אבטחה במקום, הוא לא הורה לבדוק אותן, ללא כל הסבר לכך בבית המשפט.

הערכת מהימנות העדים: לאחר שנדרשתי למכלול העדויות והראיות אני קובע שיש להעדיף את גרסת הנאשם על פני גרסת המתלוננת במשטרה לקרות האירוע וכי אין להעדיף את גירסת המתלוננת בהודעתה במשטרה על פני היעדר גירסה בבית המשפט.בחינת גרסת הנאשם מעלה כי זו עקבית, סדורה ואינה מכילה סתירות של ממש.

לעומת זאת, גרסת המתלוננת, לרבות התנהלותה והתנהגותה בבית המשפט, הם שהותירו רושם מטריד כשמהימנותה מוטלת בספק.

הנאשם זוכה מכל המיוחס לו בכתב האישום, ניתנה היום, י”ב אלול תשפ”ב, 08 ספטמבר 2022.

פסק הדין

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה