לגברים צריכה להיות הזכות לדרוש “הפלה סטטוטורית” על ילד שטרם נולד [ paper abortion ]

זכות הגבר להפלה: אפשר להניח שלרובכם, המחשבה על מתן זכות לגבר שלא להיות אב בעל כורחו יכולה להיראות מוזרה, או בשם המוכר בעולם הפלה סטטוטורית.

מדובר בזכותו של האב הביולוגי, לפני לידת הילד, לבטל את ההכרה, הזכויות וחובות כלפי הילד, לרבות תמיכה כספית.  בדרך זו, לפני לידת ילד, גבר יוכל לפטור את עצמו הן מהזכויות והן מהחובות של האבהות.

הצעה זאת תבטל את המצב ההזוי שקיים כיום , כאשר נשים כופות על גברים אבהות בלי להתחשב ברצונם.

אם גבר יעז לערער על הכפיה יטענו נגדו , ‘אתה לא רוצה להיות אבא?  אל תעשה סקס’. מאידך לנשים יש את הפריבילגיה ליחסי אישות, להרות, ועדיין להחליט שהן לא מעוניינות בילד ולעשות הפלה.

גברים צריכים להתנזר מסקס רק כי לנשים יש פרבילגיה, אין הגינות בסיסית, לא להביא לעולם ילד שאבא שלו לא רוצה בו. המדהים שיש להן את החוצפה להניף את הדגל “טובת הילד“.

כאשר נשים יבינו שאם הן מקבלות החלטה על הריון בניגוד לרצונו של הגבר, הן ישאו בתוצאות ולא יוכלו לבוא בדרישה מהגבר שלא נתן את הסכמתו להיות אב.

הרעיון עלה לדיון ציבורי לראשונה בדנמרק בשנת 2000 על ידי הנריק פלאץ.  הוא טען כי נדרש להבטיח כי לנשים ולגברים יש זכויות שוות בחוק. על פי סקר של גאלופ מ-2014 וסקרים מוקדמים יותר, בין 40% ל-70% מתושבי דנמרק תמכו עם לגליזציה של הפלה סטטוטורית.

בשוודיה בשנת 2016, סניף אזורי המפלגה הליברלית החליט לתמוך ברעיון למען הגברים, אך הגביל זאת עד השבוע ה-18 להריון, מגבלת הזמן להפלות לנשים.

בישראל הפמיניסטית בשנת 2022 בה לגברים אין זכויות כלל בהקשר הרחב של דיני המשפחה, ראוי ונכון לקדם תיקון לחוק שיעגן זכות זו – הזכות לא להיות אב בעל כורחו.

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה