הדיון בתיק החל בשנת 2021, זוג הורים חלקו משמורת משותפת, ברגע מסוים החליטה האם לנתק את הקשר בין הילדה לבין אביה, בטענה שהינו צורך סמים ופגע בילדה באלימות והוסיפה חשד לפגיעה מינית בקטינה.

במקביל לתהליך הניתוק מהאב חדלה האם לשלוח את הילדה לגן.

לאחר שהאב הבין שאין המדובר בענין זמני, האב הגיש תביעה להעברת המשמורת אליו על מנת למנוע ניכור הורי ופגיעה נפשית בקטינה, בפועל היה נתק של כחצי שנה בין האב לביתו.

במסגרת החוק למניעת אלימות במשפחה, נדחו כל תלונות האם, כמו כן עובדת סוציאלית קבעה נחרצות שהבעיה נעוצה בהתנהלותה של האם אשר מבודדת את הילדה בהינתן והמשמעות הינה פגיעה נפשית.

הילדה הביעה געגוע לאביה ולסבתא והיה ברור שקיים נתק חברתי משמעותי.

העובדת הסוציאלית המליצה שהאם תשיב את הילדה באופן מיידי לגן, ותחזור לממש את זמני השהות של האבא עם בתו. כמו כן המליצה, כי במידה והאמא לא תבצע את ההמלצות באופן מיידי, המשמורת תועבר באופן קבוע לידי האב, ואילו זמני השהות עם הילדה יינתנו לאם במרכז קשר.

בית המשפט מינה לקטינה אפוטרופוס לדין, שגם היא לא תמכה בטענות האם וקבעה כי כל עוד לא הוכחה מסוכנות האב, לילדה יש זכות להיות בקשר עם שני הוריה והתנהלות האם אינה תואמת את טובת הילדה, מעבר לכך חשפה שהאמא מאיימת למנוע כל קשר או מפגש בין האב או בני משפחתו עם הילדה “עד שהאמת תצא לאור”.

לפיכך, בית המשפט קבע כי אם האמא לא תקיים את הוראותיו יוטלו עליה סנקציות כספיות ואף תיבחן הוצאת הקטינה ממשמורתה. במהלך הזמן מאחר והם הפרה את החלטות בית המשפט חויבה בתשלום של 3,000 שקל עקב ביזוי החלטות בית המשפט, מאחר ולא אפשרה את קיום הסדרי השהות עם האב, ולא אפשרה למשטרת ישראל לבצע חקירת ילדים בדבר טענותיה בעניין פגיעה מינית.

בתום התהליך, קבעה השופטת מירית פולוס, כי הילדה בת שלוש וחצי שנים תועבר למשמורת האב עקב תלונות שווא וניכור הורי קשה מצד האם, שאף גרמה לנתק בין האב לילדה במשך חצי שנה.ובנוסף קבעה, כי האם תוכל להיפגש עם הילדה במרכז קשר בלבד.

לאחר תקופה של למעלה משנה בה האמא לא התייצבה במרכז הקשר, בטענה שכל עוד האב מחזיק בילדה כבת חמש וחצי היא אינה מעוניינת בשום קשר איתה, הגיש האב תביעה לתשלום מזונות עבור הילדה כנגד האם.

התיק עבר לשופטת מיכל ברגר בלום אשר דנה בתביעת המזונות ופסקה כי האמא תשלם 4,000 שקל לחודש מזונות בתוספת 1,500 ש”ח עבור מדור, ועוד מחצית מההוצאות עבור חינוך ורפואה חריגות. עוד נקבע, כי קצבת הילדים מהביטוח הלאומי תשולם לידי האב.
ואם כל זה לא מספיק, בנוסף חויבה האמא בהוצאות ההליך המשפטי בסך 5,000 שקלים נוספים

קרדיט: פורסם באתר פוסטה

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

2 thoughts on “האם תשלם 4000₪ מזונות לידי האב לצורכי הבת”
  1. יש לך בעיה בתפיסת המציאות אחי הקשיש. כנראה מדובר באנשים עשירים. מקרה מאוד יחודי שלא מעיד על כלום. אבל אם בא לך להמשיך להטעות את האבות שלנו אתה ממש בכיוון.

השאר תגובה