סיפור ביזארי מעט הגיע היום (שבת) לפני בית משפט השלום בתל אביב. המשטרה עצרה גבר לאחר שאיים לשבור את דלתה של גרושתו ולקחת את ילדיו, כיוון שהיא לא מאפשרת לו לקחת את הילדים כקבוע בהסכם הגירושין בין השניים.

הגרושה אף הוסיפה וטענה בפני השוטרים בזמן שהגישה תלונה, כי הגבר היכה אותה במהלך שנות נישואיהן. טענה זו לא עלתה במהלך תביעות הגירושין, והמשטרה לא בדקה את העניין.

לגבר אין אפילו רישום פלילי, אך המשטרה בחרה לעצור אותו על אמירתו כי ישבור את הדלת אם לא תתן לו לראות את ילדיו כמגיע לו על פי חוק – ואף להאריך את מעצרו. כל זאת, כאשר עורך הדין של הגבר הציע למשטרה את הסכם הגירושין עם הסדרי הראייה עם האישה – אך המשטרה סרבה לקבל את ההסכם.

בנוסף, המשטרה לא בדקה את אמירתו של הגבר כי יפנה לבית הדין, ולא את שיחותיו עם אביה ואחיה של הגרושה כי היא לא מאפשרת לו לראות את ילדיו.

בא כוחו של הגבר אמר לנציג המשטרה: “מי שרוצה להרוג ולאיים לא הולך לדבר עם אח שלה ואבא שלה, התקשרתם אליהם לבדוק?”. נציג המשטרה השיב: “זה חלק מפעולות החקירה”.

עורך הדין של הגבר סיכם את הדיון מנקודת מבטו: “מימיי לא ראיתי תיק הזוי כזה. מדובר בבחור בן 35 בחיים לא היה בתחנה משטרה, נורמטיבי, עובד במחשוב ותקשורת בבית ספר, ועברו הפלילי מאד חשוב לו שלא יפטרו אותו”.

“אח שלו עו”ד במיסוי ואביו מנכ”ל משרד הפנים לשעבר, מלח הארץ, משפחה הכי טובה ביפו. כשהתגרש נתן לה הכל וגם שם לכלכלה עליו, והאישה החליטה בשבועות האחרונים שלא יקח את הילדים כי בא לה”.

עורך הדין המשיך: “מה הוא עשה הוא פונה לאביה ולאחיה והם אמרו שיעזרו לו. הוא בא אתמול ודופק בדלת והיא לא פותחת, הוא דופק ודופק והיא לא עונה, והוא אמר אין בעיה מחר אני הולך לבית הדין השרעי ואומר שהיא מפרה הסכם ומה היא עושה הולכת להגיש תלונה. אתמול הייתי בתחנה ורציתי לתת להם את ההסכם והם סרבו. אנשים שעושים שימוש לרעה בהליכי משפט”.

השופט עזריה אלקלעי הורה לשחרר את הגבר, וסירב לבקשת המשטרה לעכב את ביצוע השחרור לצורך הגשת ערר: המקרה שלפניי הוא כה גבולי וספק היה בעיני האם היה חשד סביר מספיק כדי להורות ולו גם על מעצר הבית, בנסיבות התיק אינני נעתר לבקשה ואני מורה על שחרורו של החשוד מייד עם קיום תנאי השחרור”.

תגובת עמותת אבות למען צדק בכתבה.

דוברות אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה