משבר הקורונה ינוצל לפגיעה משמעותית ורחבה בגברים

כשמדובר בשיעורי ביטוחי חיים, ברור שקבוצה עם תוחלת חיים נמוכה יותר תצטרך לשלם פרמיות גבוהות יותר מקבוצה שחיה בדרך כלל זמן רב יותר. זו הסיבה שמשבר הקורונה ינוצל לפגוע בגברים עוד יותר שכן הם נמצאים בקבוצת הסיכון לא רק למות יותר מנשים אלא גם לחלות במחלה. מאחר וגברים בממוצע נמצאים פי שתיים לסיכון לחלות ולמות הפרמיות ירקיעו שחקים.

בכל אופן,  גברים משלמים כ 38 אחוז יותר מנשים עבור אותה פוליסת ביטוח חיים.
נתון זה מגיע מ- InsuranceQuotes.com, אשר מוסיף כי פער הפרמיה מתרחב ככל שהמבוטח מזדקן. לדוגמה, ה InsuranceQuotes.com מצא שגבר בן 25 משלם 25 אחוז יותר מאישה בגילו עבור אותה פוליסה. אולם בגיל 45 גברים ישלמו אותם כמעט שליש יותר מגילאי 45, בעוד שבגיל 65 ההפרש גדל ל 40 אחוז.

זאת ועוד, לא רק בביטוחי החיים שי גם בעיה אלא בפרמיות של ביטוחי הבריאות. למשל, הפרמיה (גובה התשלום עבור הביטוח) היא בין השאר פועל יוצא של ההכיסויים בפוליסה, וביניהן  גיל המבוטח (ככל שמתבגרים, הפרמיה תהייה גבוה יןתר), מצבו הרפואי של המבוטח (מחלות או הסיכון שכרוך בהן ייקרו את הביטוח) ומין המבוטח. באופן מסורתי, גברים משלמים יותר בפוליסת פיצוי כי הם חולים יותר ומכיוון שבממוצע גברים מתים פי שתיים מקורונה (עולמי) הפוליסה תעלה בהתאם גם ברמה המקומית.

באופן כללי, מכיוון שגברים בגילאים ובקבוצות הסיכון האחרות נמצאים גם בקבוצת הסיכון הגדולה ביותר לא רק למוות אלא גם למחלה והשפעות ארוכות טווח הדבר ינוצל לפרמיות מוגדלות אף  יותר. אמנם נשים, ננשים משלמות יותר בביטוח סיעודי כי תוחלת החיים שלהן גבוהה יותר אך אין משבר הקורונה ישפיע עליהן לרעה נהפוך הוא. הפרמיה שלהן בביטוח זה ייתכן ותהייה גבוה יותר אך לא תשתנה בעוד הפרמיה של גברים בתחומים אחרים גבוה יותר ואף תגדל משמעותית בעקבות המשבר.

הפן הבריאותי הזה שבהגדלת פרמיות ביטוחי החיים ובחינה זו גם הפגיעה בגברים שיהיו המפגעים העיקריים משבר הקורונה לא נעצר שם. נשים ים  90% מהחלטות הנוגעות הבריאות המשפחה ומכאן גם לבריאותם של הגברים הרבה מעבר לחלקם בעוגת ההכנסה הביתית כך שגברים לא רק משלמים אלא ששיקול דעתם בנוגע לבריאותם שלא לדבר על השיקול הכלכלי קטן ביותר. (מקור: Yankelovich Monitor, ועידת M2W). כמו תמיד המשבר הזה ינוצל קודם כל לעזרה לנשים ובמקביל לפגיעת יתר בגברים

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה