בג"ץ 2467/21 אבות למען צדק נגד מר חיליק טרופרבג"ץ 2467/21 אבות למען צדק נגד מר חיליק טרופר

בג”צ 2467/21 , עמותת אבות למען צדק נגד שר התרבות מר חיליק טרופר.

עמותת “אבות למען צדק”, עתרה אתמול יום א’ לבג”צ בדרישה למנוע את ביזוי טקס הדלקת המשואות, הנובע מהדלקת המשואה של שירה איסקוב.

ביום שלישי בשבוע שעבר (6 באפריל 2021) פנתה עמותת אבות למען צדק, לוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות נגד בחירתה של איסקוב כמשיאת משואה.

יום לאחר מכן התקבלה תשובת עורכת הדין פאדיה דראושה ממשרד התרבות והספורט, הדוחה את הבקשה לבחינה מחודשת של ההחלטה.

מהתגובה שנתקבלה, ברור שהבקשה לא נבחנה כמצופה מהחלטה כה משמעותית.

בעיקר תמוהה הטענה “לפרטיותה של הגב’ שירה איסקוב”, פרטיות אשר לא היה עניין לשומרה כאשר כל בית בישראל צפה בתחקיר המציג את עמדתה של שירה באירוע, לפרטי פרטים (עניינים אינטימיים שבינו לבינה, דרך הפלה ועניינים משפחתיים רבים).

עקרונות העתירה:

א. העמותה עותרת נגד החלטת ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים אשר קיבלה את המלצתה של הועדה הציבורית המייעצת,
זאת מאחר ונפלו פגמים בהחלטה.

ב. בחירתה של הגב’ שירה איסקוב לא עונה לקריטריונים הקבועים בסעיף ה(2) להחלטת ממשלה ס”ט/39 4760.

ג. בנוסף, ההחלטה אינה סבירה באשר היא פוגעת בעצמאותו של הליך פלילי ת”פ 5589-10-20 מחוזי באר שבע, בו המועמדת הנה עדה מרכזית של התביעה.

ד. וכן ההחלטה אינה סבירה באשר במסגרת התיק הפלילי העידה המועמדת שביצעה מעשים המהווים אלימות מילולית ,נפשית ופיסית כנגד בעלה לשעבר שאף הוא פגע בה פגיעה קשה וחריגה ביותר.
ככל העולה מהעדויות של השניים בבית המשפט, מדובר על אלימות שננקטה מצידה לכאורה, הרבה לפני האירוע המזעזע בערב ראש השנה שודאי שאין לו הצדקה.

ה. אי הסבירות בהחלטה נגועה בעובדה כי נושא הטקס שנבחר השנה הנו “האחווה”, ומעשיה של המועמדת כפי שהעידה בעצמה, עומדים בסתירה למטרה זו.

ו. אין חולק כי גברת גוזי עשתה מעשה אמיץ שראוי לכל הערכה אזרחית. העתירה אינה מכוונת כנגד בחירתה אלא כנגד בחירתה הבלתי ראויה של הגב’ שירה איסקוב.

קישור לעתירה.

כבוד השופט אלרון בחר שלא לדון בעתירה ודחה אותה על הסף:

א. אי צירוף הגב’ גוזי לעתירה למרות שהעתירה עשויה להשליך על עניינה.

ב. אין זה מדרכו של בית המשפט להתערב בשיקוליהם של ועדות וגופים העוסקים במתן פרסים וציונים.

ג. העמותה תישא בהוצאות לאוצר המדינה בסך של 3000 ₪ .

קישור להחלטה.

כאמור, העמותה בעתירתה קבעה באופן חד וברור שאין העתירה עוסקת בגברת גוזי שנמצאה ראויה להשיא משואה ביום העצמאות.

“האם הציבור היה מקבל כי גבר אשר עולים טענות לכאורה על אלימות במשפחה נגד בת זוגו, ידליק משואה?!

המשואה של גב’ איסקוב יש בה כדי לרמוס ולפגוע אנושות בגברים כאובים רבים החווים אלימות מצד בנות זוגם, ובעיקר מקדמת את נרטיב מלחמת המינים של ארגוני הפמיניזם הרדיקאלי”.

את העמותה ייצגה עורכת הדין נעמה סלע.

דוברות אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

One thought on “בגצ 2467/21 אבות למען צדק נגד השר חילי טרופר”
  1. בע”ה תקום פה ממשלה ימנית ובן גביר וסמוטריץ’ יתחילו לאזן את מסת הפמיניזם הרדיקלי על המאזניים. בין 300 ל 400 גברים “נרצחים” כל שנה ע”י הפמיניזם הרדיקלי – לזאת יש לשים סוף !, להשתקת הענין בתקשורת – יש לשים סוף. באלימות המילולית של נשים – יש לטפל ולפרסם, באלימות הפיזית של נשים כלפי חסרי ישע – יש לטפל ולפרסם. הרשימה עוד ארוכה. הדרך לשיוויון גברים (הנחשבים למין נחות במדינה) ארוכה יותר.

השאר תגובה