פסק דין של בית הדין האזורי בפתח תקווה חייב אישה שהעלילה תלונות שווא חמורות נגד בעלה לקבל גט, תיק מספר 1339711-11 מיום 19/6/2022, הרכב הדיינים: הרב יגאל לרר – אב”ד, הרב אריאל ינאי, הרב בן ציון הכהן רבין.

פסק הדין כאן.

ביום 27/7/21 הגישה האישה תביעת גירושין כרוכה שבה היא הטיחה טענות חמורות ביותר נגד הבעל. לדבריה, הבעל פגע פגיעות מיניות בבת, עוד נכתב כי גם אבי הבעל-הסבא, פגע פגיעות מסוג זה גם בבן.

הבעל תיאר את מנת הסבל הגדולה שנפלה בחלקו בעקבות האשמות שווא של האישה כי פגע מינית בילדיהם.

הבעל תיאר את הבושות שהוא ובני משפחתו ספגו, וציין כי גורמי הרווחה טיהרו את שמו והתלונות שהגישה האישה נגדו במשטרה נסגרו.  

בסמוך להגשת התביעה פנה בית הדין למרכז הרפואי שמיר לקבלת דו”ח מסוגלות הורית. בעריכת הדו”ח השתתפו פסיכיאטרית ופסיכולוגית, ונערכו למשפחה מבחנים ומבדקים מקיפים ומעמיקים. 

מדובר בדו”ח קשה ומטלטל ובסופו נכתב כי לא נמצא כל אישוש להאשמות האם לגבי פגיעה מינית במי מהילדים. נהפוך הוא, הקשר הפיזי והרגשי בין האב לילדיו שנצפה במפגשים הצביעו באופן ברור ומובהק כי האב משמש עבור הילדים משענת בטחון קיומי.

על האישה נכתבו דברים קשים. מחברי הדו”ח ציינו כי מצבה הרגשי-נפשי קשה וכולל חוסר ארגון מחשבתי, עיוות חשיבה ותחושת נרדפות, וקושי בהבנת הקשר בין התנהגותה לתגובות הסביבה עד כדי מחשבות שווא וליקוי בבוחן המציאות.

הדיינים קבעו: האישה הגישה את תלונותיה והאשמותיה החמורים כנגד הבעל בדבר פגיעה מינית בקטינים לכל הרשויות המוסמכות (משטרה, רווחה) במטרה שהבעל יוכר פדופיל ותישלל ממנו הזכות לראות את ילדיו. תלונת שווא היא עילת גירושין של עוברת על דת.

מעלילת השווא חויבה לקבל גט.

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה