במסגרת תביעה למזונות מהעיזבון חויבו אח ואחות לשלם כ-250,000 שקל לידועה בציבור של אביהם לטובת מזונות אחיהם למחצה, קטין שנולד לאב ולזוגתו.

מנישואיו הראשונים של האב המנוח נולדו לו שלושה ילדים, כולם בגירים. לאחר גירושיו האב חי עם ידועתו בציבור, ונולד להם ילד משותף, עדיין קטין. למנוח הייתה דירה בה הוא גר עם בת זוגו ובנם.

בתביעה שהגישה בת הזוג לאחר מות האב נקבע כי הדירה אינה משותפת והיא הייתה שייכת לאב בלבד. עוד נקבע כי לקטין מגיעים מזונות מהעיזבון, וכי שניים מילדיו הבגירים של המנוח (אח ואחות) חייבים בתשלום המזונות ביחד ולחוד על פי חלקם בעיזבון. בחלק האופרטיבי של פסק הדין חייב השופט את האח והאחות לשלם לקטין בתוך כחודשיים 253,224 שקל כדמי מזונות.

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט שאול שוחט, קיבל את הערעור.

הוא ציין שפסק הדין שניתן בעניין המזונות ברור ונקבע בו כי הנתבעים, בהם המבקש, חייבים ביחד ולחוד לשלם את המזונות. מדובר בפסק דין הקובע חיוב לתשלום, בסכום מוגדר ונקוב, על נתבעים מוגדרים, שנקב במועד ביצוע התשלום.

פורסם באתר – psakdin  בתאריך 14/12/2021.


דוברות אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה