גבר נאנס באכזריותגבר נאנס באכזריות

אזהרת תוכן.

ביהמ”ש העליון, השופטים: שוחט,הנדל וברון. החמירו ביום 17/3/2022 את עונשם של המורשעים בעבירות חמורות מוחמד ואניס עמאש, שביצעו עבירות מין מחרידות במתלונן (גבר), שעמו אין להם היכרות מוקדמת, אדם שהבחינו בו אקראי בשעת לילה ביוני 2016 – על השניים הושתו 12 ו-15 שנות מאסר בפועל.

‏כתב האישום שבו הודו הנאשמים במסגרת הסדר טיעון, ניתן לקרוא בקישור בהמשך – אזהרת תוכן.

מדובר, בשורה ארוכה של עבירות מין, לרבות מעשי סדום אנאליים ואוראליים, וכן עבירות נוספות. על המורשעים הושתו בין 12 ל-10 שנות מאסר בבית המשפט המחוזי. ‏שני הצדדים ערערו לביהמ”ש העליון, שהחליט לקבל את ערעור המדינה ולהחמיר בעונשם של השניים.

קריאת התסקיר בעניינו של המתלונן מציגה תמונה קשה מאוד. המערערים גרמו למתלונן פגיעות שאין להן שיעור, אשר נצרבו בנבכי נפשו וטלטלו את כל עולמו.
המעשים המזעזעים שחווה הובילו להתדרדרות קשה במצבו התפקודי והנפשי ואף להסתבכות חוזרת בפלילים. מאז האירוע, חי המתלונן בתחושה של פחד, אימה וחוסר ביטחון. המתלונן מתקשה להתאושש מהאירוע שחווה, כאשר לא אחת הפגיעות מעוררות בו תחושות קשות של ייאוש, כאבים פיזיים, פגיעוּת ומחשבות אובדניות. על אלה מתווספות גם פגיעות בדימוי העצמי, בזהותו המינית ובקשריו החברתיים.
הספרות המקצועית שפורטה בתסקיר מלמדת כיצד מצבו של המתלונן מאז האירוע תואמת את
הפתולוגיה של נפגעי עבירות מין, ובעיקר של גברים שנפגעו כאמור.
על-פי התסקיר מדובר במתלונן, שללא קשר לעבירות מושא הערעור, עבר מסכת חיים מורכבת ללא
מעטפת תמיכה ואחזקה, אך למרות זאת ניסה לשרוד, להחזיק את עצמו ולהתקדם בחייו.
מעשיהם של המערערים כמו רמסו עד יסוד את מאמציו והשתדלותו, וחיסלו את מעט
הביטחון והאמון שרכש בנוגע לעצמו ולסובבים אותו.

כבוד השופט שוחט.

הבנים שלכם נפגעים יותר, המקרה דנן מעיד על התייחסות מקלה של התקשורת בעת עבירות מין כלפי גברים: הקורבן הגיע עד בית המשפט העליון ועדיין דממה תקשורתית ואפס דיווח.

אבות למען צדק.

By אבות למען צדק

אבות למען הצדק פועלת ומקדמת שוויון בין המינים בכל תחומי החיים, למען חיזוק מעמד המשפחה, זכויות גברים אבות ובנים, יוזמת הקמת קהילות תומכות לגברים במשבר ושותפה בפורום הארגונים למען המשפחה.

השאר תגובה